You are currently viewing Az MNB Felsővezetői Kurzusán nyolcadik vendégünk: Horváth Marcell

Az MNB Felsővezetői Kurzusán nyolcadik vendégünk: Horváth Marcell

Horváth Marcell, az MNB Nemzetközi kapcsolatokért felelős ügyvezető igazgatója.

Előadásának témája: Nemzetközi együttműködések irányai, trendjei a 21. században

Előadás időpontja: 2021.11.23.

Az előadó rövid bemutatkozója:

Horváth Marcell 2013 óta dolgozik a Magyar Nemzeti Bankban különböző pozíciókban. 2013-tól az Elnöki Kabinetet vezette, majd 2016-tól a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságát irányította, 2019 óta ügyvezető igazgatóként felel az MNB nemzetközi kapcsolataiért.

A Magyar Nemzeti Bankhoz való csatlakozás előtt a Nemzetgazdasági Minisztériumban dolgozott több beosztásban, így a Befektetési Főosztályon befektetési referensként, a Miniszteri Kabineten nemzetközi titkárként, a Magyar-Kínai Bilaterális kapcsolatokért felelős Kormánybiztos titkáraként.

2009-ben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jogi és Államtudományi Karán, 2010-ben a University of Abertay Dundee-n szerzett diplomát.

Számos szakmai cikk, tanulmány szerzője nemzetközi témákban, megjelent egy könyve a Panama-csatorna szerződések avagy egy kis nemzet küzdelmei az önállóságért címmel.

Regisztrációhoz látogasson el: