You are currently viewing Zöld pénzügyi online nyári egyetemi lehetőség a Soas University of London-on

Zöld pénzügyi online nyári egyetemi lehetőség a Soas University of London-on

PÁLYÁZAT!

Zöld pénzügyi online nyári egyetemi lehetőség a Soas University of London-on

a BME és az MNB közös programja keretében

Mit jelent a klímaváltozás a pénzügyi rendszerre nézve? Mire jók a zöld kötvények? Hogyan állítsunk össze egy klímabarát befektetési portfoliót? Mi a kereskedelmi bankok, jegybankok, a biztosítók szerepe mindebben?

Ilyen és hasonló kérdésekre keresi a választ a zöld pénzügyek egyik világszinten vezető egyetemének, a SOAS University of London nyári egyeteme, mely 2022. július 18-29-ig, online kerül megrendezésre.

Az MNB támogatásával a BME pályázatot hirdet GTK-s hallgatók számára, melynek értelmében legfeljebb három hallgató ingyen vehet részt a nyári egyetemen.

Ki pályázhat?

• Aktív hallgatói jogviszony GTK BSc vagy MSc képzésben
  • Legalább három sikeresen lezárt félév
  • Nagyon erős szóbeli és írásos angol (lehetőleg felsőfokú nyelvvizsga)

Hogyan lehet pályázni?

• Rövid szakmai önéletrajz és angol nyelvű motivációs levél beküldésével (terjedelem: 1-2 oldal között), melyben a hallgató leírja, miért szeretne részt venni a nyári egyetemen a danko.dora@gtk.bme.hu címre (cc: gyura.gabor@gtk.bme.hu) 2022. április 27. 12 óráig
  • Mellékelni kell:
    • Angol nyelvvizsga bizonyítvány (scannelt, fotózott is elegendő)
  • Ajánlott melléklet:
    • Amennyiben van, bármilyen a nyári egyetem témájához kapcsolódó saját készítésű dolgozat, cikk, anyag.

További információk a nyári egyetemről: https://www.soas.ac.uk/summerschool/subjects/sustainable-finance/

Kérdések jelen pályázatról:

danko.dora@gtk.bme.hu és: gyura.gabor@gtk.bme.hu