Zöld Műhely

Zöld beruházási hajlandóság és Carbon Accounting

A projektről

A vállalkozások gazdasági helyzetére vonatkozó információkat a számviteli beszámolók tartalmazzák. Ugyanakkor a fenntarthatóság kérdéséről, a fenntarthatóság jegyében tett intézkedésekről ma még kevés információ áll rendelkezésre. A gazdasági adatok és az ehhez szorosan kapcsolódó környezeti hatások bemutatása a gazdaság valamennyi szereplőjének érdeke. Vállalati mérettől és tevékenységtől függetlenül megbízható teljesítménymutatók kialakítására van szükség. Ezért is a 2020/21-es támogatási évben a BME-GTK Pénzügyek Tanszéke Dr. Böcskei Elvira vezetésével átható kutatást végeztek a zöld számvitel területén. Jelenleg egy tanulmányt és egy cikket publikált a kutatócsapat.

Carbon accounting tanulmány

Magyarországi vállalatok karbonkibocsátása. Forrás: a Carbon accounting tanulmány.

Vonatkozó hírek

Vonatkozó blogbejegyzések