You are currently viewing Az MNB Felsővezetői Kurzusán első vendégünk: Banai Ádám

Az MNB Felsővezetői Kurzusán első vendégünk: Banai Ádám

Banai Ádám, az MNB Monetáris politikáért és Devizatartalék-kezelésért felelős ügyvezető igazgatója

Előadásának témája: Ingatlanpiac jegybanki szemszögből: Miért kulcs egy jól működő ingatlanpiac?

Előadás időpontja: 2021.09.28.

Az előadó rövid, szakmai életútja:

Banai Ádám a Budapesti Corvinus Egyetemen kapta MSc fokozatát Pénzügyi befektetéselemző és kockázatkezelő szakon. Doktori fokozatát ugyancsak a Budapesti Corvinus Egyetemen szerezte, a Gazdálkodástani Doktori Iskolán.

2008 nyarán kezdte pályafutását a Magyar Nemzeti Bank Pénzügyi stabilitási területén elemzőként. Több előléptetés után 2013 és 2017 között főosztályvezetőként irányította az Alkalmazott kutatás és stresszteszt főosztály munkáját, majd a Pénzügyi Rendszer Elemzése Igazgatóság igazgatója lett, jelenlegi pozícióját 2020 óta tölti be.

A Neumann János Egyetem docense. A Lakás- és Ingatlanpiaci Tanácsadó Testület alelnöke. Az ESCP Europe Institute for Real estate Finance and Management Advisory Boardjának tagja. A Keler KSZF Zrt. Felügyelőbizottságának tagja.

Aktív tudományos munkát folytat, számos tanulmánya jelent meg hazai és külföldi szaklapokban, könyvekben.